sobota 20. září 2014

Šaty s netopýřími rukávy


Miluju Pickles! Hlavně teda jejich návody, s přízemi jsem zatím neměla tu čest. Žádné složité vzory, komplikované střihy... jsou jednoduché, ale vždycky s nápadem. Jako tyhle šaty. Ty mě dostaly hned, jak jsem je poprvé uviděla. Celé se pletou na kruhových jehlicích a jsou perfektní i pro začátečníky.
Začíná se odspodu, pas se vytvaruje pletením na tenčích jehlicích a na rukávy se přidává rozplétáním příčné nitě směrem vlevo a vpravo. Tato technika je hezky ukázaná na následujícím videu.


detail "švu" rukávu

Původní  návod jsem si vzhledem k jiné přízi musela trochu upravit. Použila jsem Kateřinu z Toptexu a jehlice č. 2,5 a 4. Spotřebovala jsem 11 klubek, z toho posledního jen kousek. A abych přidala i veselou historku z natáčení - při stříhání poslední zapošité nitky jsem si v euforii fikla i dobrých pět centimetrů ofiny:-D

Fotku jsem poslala také do letní soutěže Toptexu, co kdyby náhodou;-) Konkurence je tam už velká, jestli mám nějakou šanci, tak ne pletařským uměním ale právě díky super nápadu z Pickles. Když mě symbolicky podpoříte v hlasování, budu ráda a děkuju!

8 komentářů:

 1. Tééda...v jednoduchosti je krása, máš můj hlas :o)

  OdpovědětVymazat
 2. No, páááni, ty musí být ultrapohodlné! Já chci takýýý! Ó, jak jsou ú-ž-a-s-n-ýýýý!!!
  Nešlo by zpracovat návod krůček po krůčku? Já "neangličtinář" to z Pickles opravdu nedám.. Nejlépe na jehlice č.4 - tak jako Vy (popřípadě č.3,5), alespoň vel. šatiček "S". Prosíííííííííííííím
  ...a děkujů:o)) Pavlína

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavlíno, ráda bych Vám pomohla, ale komplet návod teď nezvládnu. Jestli by Vám stačil rychlopřeklad a pár rad, jak jsem to upravila na Kateřinu, to by snad šlo. Vyhrabu svoje poznámky:-)

   Vymazat
  2. Jééé, to by jste byla zlatá! Klidně ofotit poznámky - ať nemusíte přepisovat, jestli je to trošku pochopitelný, nahazovat/ujímat zvládám, to nebojte:o)) ....až tak úplně hrozný to se mnou nebude:o))
   Díky moc, Pavlína

   pavpab@gmail.com

   Vymazat
  3. Pavlíno, máte to v mailu, snad je to pochopitelné. Kdyby něco, ptejte se:-)

   Vymazat
  4. To je fofr! ....jdu na to hnedle mrknout ;o))

   Vymazat
  5. To jsou nádherné šaty, smekám před Vámi. Chtěla bych je také vyzkoušet, ale mám problém s tím samým... překlad.. nemohla bych také poprosit o poznámky/překlad? Děkuji moc
   IIveetaa@seznam.cz

   Vymazat